En İyi 10 Motivasyon Kitabı

Kitap okumak, geçmiş dönem yazarları ile sohbet etmektir. İlk sayfasından, son cümlesine kadar geçen sürede elbet bir şeyler değişir insanda. Hele ki o kitap motivasyon kitabı ve siz onu büyük bir zevkle okuyorsanız, okuduğun her cümleden sonra biraz daha gelişeceksin. İlk sayfa sana sana cesaret verecek, ikinci sayfada motivasyonun artmaya başlayacak. Kitabın yarısını bitirdiğinde ise, tüm pozitif hislerin ve duyguların bir nebze daha gelişecek. Bu kadar olumlamanın ardından En İyi 10 Motivasyon Kitabını okuduğunu hayal etsene. Biz senin için seçtik, fırsat buldukça tüm kitapları okumanı tavsiye ediyoruz. 

10. Güçlü Hafıza

Hafızasını kuvvetli olmayan kişiler öğrendiklerinin %80’ini ilk bir gün içinde unutuyor. Güçlü Hafıza adlı motivasyon kitabı, unutmayı azaltan, hatırlamanızı güçlendirmek için sizle büyük fayda sağlar.

Bu kitap, girişimci insanlar için, güç sahibi olmak isteyenler için ve özellikle de eğitimciler için oldukça faydalıdır.

9. Dinle Küçük Adam

Senin, büyük adamlardan farkın; onların da bir gün küçük adamlar olmasıdır. Onlar sadece bir özelliğini geliştirdi; nerede ne yapacağını iyi biliyordu. Ayrıca, büyük adam ne zaman küçük adam olması gerektiğini de iyi kavramış. Küçük adam ise, küçük olduğunun farkına varamaz ve bu durumu fark etmekten korkar.

8. Kendime Düşünceler

M.S. 161’deki Roma İmparatoru  Marcus Aurelius Roma’da dünyaya geldi. 180 yılında, 58 yaşında iken hayata gözlerini yumdu.

Günümüzden yaklaşık 1848 yıl önce yazılan kitap bizlere halen geçerliliğini koruyan düşünceleri anlatır. Kitabın mesajı; insanın evrendeki konumu ve amacı. 

7. Yaratıcı Beyin, Dehanın Nörobilimi

Acaba yaratıcılık nasıl ortaya çıktı?

Sizce her insan yaratıcı olabilir mi? Yaratıcılık ve delilik arasındaki fark nedir?

Psikiyatri ve Bilim Madalyası sahibi Nancy Andreasen yaratıcılığı yorumlarken: Yaratıcılık, yaşamın parçalarını beklenmedik şekilde bir araya getirmektir. Yaratıcılık, zeka ve yetenekten bağımsız olarak da ortaya çıkabilir. Yaratıcılık hakkında önemli bilgileri, Yaratıcı Beyin kitabından okuyabilirsiniz. 

6. Akıllı Yaşama Sanatı

Bu motivasyon kitabı ise; özel ve iş hayatındaki başarı geliştiren felsefi bir eserdir. 17. Yüzyılda yazılan kitap, arkadaşlık, liderlik ve duyguları geliştirmede bizlere yardımcı oluyor.

5. İnsanın Anlam Arayışı

Önemli psikiyatristlerinden Viktor Frankl, dünyada 12 milyonu aşkın okuyucuyla buluşan bu kitabında İkinci Dünya Savaşında bir toplama kampında edindiği önemli deneyimleri bizlere anlatıyor.

Zorlu hayat şartları içinde anlama kavramına ışık tutan Frankl, İnsanı insan yapan nedir? Sorusuna da bu kitapla cevap vermiş. 

4. Yaşam Koçum Aristo

Gözlerini kapat ve hayal et; tam yirmi asır geriye gidiyorsun. Atina’da on iki büyük filozoftan hayata dair dersler alıyorsun. Aristo, Platon, Sokrates, Epikuros gibi ustalar, bu kitapta sizlere hayata dair motivasyon veriyor. 


3. İyi Hissetmek 

İyi hissetmek, hayata karşı olan düşüncelerinizi olumlayacak ve bu alandaki bilimsel tekniklerini size öğretiyor. Suçluluk duygusu ve eylemsizlik hissi gibi sorunlarlarla savaşmanız için size yol gösteren bir motivasyon kitabı. 

2. Duygusal Zeka

Dr. Goleman, insanlar tarafından büyük ilgi duyulan kişisel gelişim ve psikoloji kitabında EQ’nun neden IQ’dan daha önemli ve insan için daha gerekli olduğunu anlatıyor. Tüm insanlık çağrıda bulunan bu kitabın topluma da mesajı var: Demokrasinin topluma olan etkisi, bireylerin duygusal zekasıyla doğrudan doğruya bağlantılıdır. 


1. İnsan Mühendisliği

İnsan Mühendisliği, ülkemizin bir kişisel gelişim ve motivasyonunu sağlayan, insanın yönetim kılavuzu haline gelmiş klasiklerdendir. Modern yönetim ile beraber, eğitimde ve kişisel gelişimdeki öğreti ve uygulamalarını Türkçe’ye kazandırmış harika bir eser.