Yazarlarımız  MOTİVASYON RUHU YAZARLARI

Enes VURAL

Küçüklüğümden beri hobi amaçlı kişisel gelişim ve motivasyon alanına ilgim vardı. 2014 Yılında Motivasyon Ruhu sayfasını kurarak sosyal medya da insanları motive etmeyi amaçladım. 7 senedir takipçilerden aldığım sinerji ile buralara gelmiş olmanın gururunu yaşıyorum. 

Fatih Barış AKARÇEŞME 

Fatih Barış AKARÇEŞME 1999’da İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü başarıyla bitirdi. Motivasyon Ruhu’nun editörlüğünü yapmaktadır. Bu topluluktaki amacı, tüm insanlığa bir nebzede olsa fayda sağlamak. ”Başarıyorum O Halde Varım” ve “Aşkın Kelâmı” kitaplarının yazarıdır.

Hazal DEMİR

Hazal Demir 1995’de Diyarbakır’da doğdu.
Yaşar Üniversitesi psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi. İzmir’de yaşıyor . Psikoloji ağırlıklı yazılar yazıyor.

Rahime Nur YILMAZ

Rahime Nur YILMAZ 1997’de Kayseri’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı.  Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun. 2. Lisans programını İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde devam ettirmekte.
“Motivasyon, insan enejisinin kaynağıdır”  felsefesi ile Motivasyon Ruhu’nda yazıyor.

Mert GENÇ 

Ben Mert, 23 yaşındayım. Ege Meslek Yüksek Okulundan 2018 haziran ayında mezun oldum. Her şey ilk başarısız ticaret girişimim de katıldığım seminer ile başladı ve içimdeki gerçek cevherin farkına vardım. Kitap okuyarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. İnsanlara karşılıksız olarak yardım etmek ve onların hayatında küçük de olsa değişikliklere yol açmak beni yürekten mutlu ediyor. Bu yüzden Motivasyon Ruhu  ekibine katıldım. İleride daha da iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum.

Hatice Kübra KUŞ

Kendimi bildim bileli okurum ve yazarım. Tutku, bir işi yaparken etraftan soyutlanarak sadece o şeye odaklanarak yapmakmış. Ben de yazarken böyle olduğunu fark ettim. Okuma ve yazma tutkumu faydalı olmak için kullanmak istiyorum ve motivasyon ruhu ekibine katıldım.

Aybüke KARAYAVUZ

Bartın Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik bölümü mezunuyum. 2 Eylül 1996’da Adana’da doğdum. Hala Adana’da yaşıyorum. Hobi olarak Psikoloji, kişisel gelişim ile ilgileniyorum. En büyük motivasyonum insanlara umut olmak. Onların yüzlerindeki gülümsemenin sebebi olmak. İnsanlara umut aşılayarak, motivasyon kaynağı olarak hayatın ne olursa olsun her zaman yaşanılabilir olduğunu anlatmak. Bende bu yüzden buradayım. 🙂

Esra EKŞİ

Ben Esra, İngilizce Çevirmenlik bölümü mezunu, İlahiyat hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Uzun zamandır okumaya, öğrenmeye olan merakım beni yazmaya sürükledi. Ve yazmak da bir çeşit terapi haline geldi benim için. Bunun öncesinde yazdıklarım yalnızca kendime özeldi ama bundan sonra yazdıklarımı paylaşarak farklı kalplere dokunabilmek ve biraz olsun yararlı olabilmeyi amaçlıyorum. Bu yüzden bu platformdayım.

Duru Sena UĞUR

Manisa’lıyım. ÇOMÜ eğitim fakültesi mezunuyum. Zorluklar karşısında pes etmeyen ve her zaman başarmak için bir yolun olduğuna inan biriyim. Bu yolda nasıl ilerlemek gerektiğini öğrenmek ve sizlerle paylaşmak için buradayım. Kendimizi keşfetmeye var mıyız?

Esra ÜNLÜ

Küçüklüğümden bu yana psikolojiye karşı ayrı bir ilgim oldu. Hukukçu kimliğimin yanında insanları motive etmeyi seven, onların hayatında etki yaratmak isteyen bir kimliğim daha var. Motivasyon Ruhu ekibi ile de bu kimliğimi size tanıtmak ve elimden geldiğince insanların hayatına dokunmak istiyorum.

Kübranur ATEŞ

Kübranur Ateş, 1998 yılında Bursa’da doğdu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Şu anda Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü 1. Sınıf ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret 1. Sınıf öğrencisi. Spiritüel ve psikolojik konularda kendini geliştiriyor. Bioenerji Master olarak şu anda çeşitli bireysel çalışmalar yapıyor. Hobileri; blog yazıları yazmak, kitap okumak ve resim çizmek.

Tuğra ÇAKIN

28.10.2000 tarihinde İstanbul’un Kartal İlçesinde doğdu. Reklamcılık mezunu olan yazar, tiyatro vb sanat dalları ile uğraşırken bu sürecine 5 kitap bir de ödül sığdırdı. Kişisel motivasyonla alakalı ve farklı bakış açıları sunan düşünce tarzı ile okurlarına yaşamın ve içindeki sorunlara, olumsuzluklara karşı bunları yarara ve fırsata dönüştürebilmelerini mümkün kılıyor.

Dilan DEMİRCAN


Merhaba, ben Dilan Çimen 25 yaşımdayım. İngilizce öğretmeniyim. Yolumda çiçek öğrenciler yetişiyor onların bana öğrettiği ve benim onlara öğrettiğim insan olmaya dair ne varsa sizlerle de paylaşmak için bu platformdayım.

Begüm COŞKUNARSLAN

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunuyum. Çeşitli okullarda rehber öğretmenliği yaptıktan sonra bireysel seanslarıma ve öğrencilerimle eğitim koçluğu alanında çalışmalar yapmaya devam ediyorum. Yazdığım yazılarla hem kendimi hem de okurlarımı beslemeyi hedefliyorum.

Merve GÜLER

1994 Kırıkkale Doğumlu, ilkokul ve lise eğitimini Kırıkkale’de üniversite eğitimini Kırşehir’de tamamladı. Kitaplarla tanıştığımdan beri hayata daha farklı ve umutlu bakıyorum. Dünyadaki her yeni fikri görmeyi, anlamayı kitaplardan öğrendim. Şimdiki en büyük tutkum bunları yazmak olacak.

Güzin TELLİOĞLU

Endüstri Yüksek Mühendisiyim. Bilginin güç, motivasyonun ise hız olduğuna inanırım. Bu yüzden akademik ve sosyal hayatta motivasyon, bilgiye ulaşıp yaşamı anlamlandırmada en önemli faktördür benim için. Farkındalık arayışı içinde olan tüm insanlara dokunabilmek umudu ise bu güzel ekipte olmamın asıl sebebi.