Sen Muhteşem Bir Detaysın

Sen muhteşem bir detaysın bunu fark et... En son ne zaman kendin için bir şeyler yaptın? Bunu hiç düşündün mü? En son ne zaman kendi sevdiğin şeylerle uğraştın? Etrafımızdaki insanların beklentilerini karşılayacağız diye kendimizi unutup gidiyoruz. Onları mutlu etmek için kendi mutluluğumuzdan vazgeçiyoruz. Onlara değer vereceğiz diye kendimize değer vermiyoruz. Onlara değer verirsek değerli oluruz. Onları mutlu edersek biz de mutlu oluruz. İşte yaptığımız en büyük hata..! Hayatımızda ilk başa kendimizi koymamak. Sen kendine değer vermezsen kimse sana değer vermez. Hayatının merkezine önce kendini koymalısın. Bunun için hemen harekete geç.

 Peki Bunu Nasıl Başarırız ?

  1. İşe isteğinin gelmesini bekleyerek başlama, harekete geç. Hayatın prensibi önce harekete geç sonra istek zaten gelir. Kendine güven. Bunu sürekli kendine hatırlat. İster bir ayna karşısında söyle ister küçük küçük not kağıtlarına yazıp her yere as. Unutma önce sen kendine değer ver sonra insanlar zaten sana değer verecektir.
  2. Sen muhteşem bir detaysın! Bunu keşfet. İçindeki gücün farkına var. Sen istesen her şeyi yapabilirsin bunu unutma. Her zaman hayallerinin peşinden git. Hiç bir şey imkansız değil. Biraz istek, biraz hayal gücü, biraz sabırla harmanlandığında başaramayacağın hiçbir şey yok. Olumsuz her düşünceyi at kafandan. Yapamazsın, başaramazsın diyen bilinçaltını sustur.
  3. Her zaman ne olursa olsun gülümse. Dimdik ayakta güçlü olduğunu, yılmadığını herkese göstermenin en kolay yolu gülümsemektir. Bu sayede motivasyonun daha da çok artacaktır. Hem 1 dakikalık gülümsemenin bilimsel olarak bir sürü faydası olduğu kanıtlanmıştır.
  4. Kendine bakmayı ihmal etme. Her zaman bakımlı ol. Bakımlı olmak hem seni daha iyi hissettirecek hem de özgüvenini arttıracaktır.
  5. Spor yap. Sağlıklı beslenmek hem daha olumlu düşünmeni sağlayacaktır hem de daha zinde olmanı sağlayacaktır.
  6. Her gün yeni bir şeyler öğren. Her konuda kendini geliştir. Kitap oku. Böylelikle farklı düşünüp olaylara farklı pencerelerden bakabileceksin.

Son Olarak

Ne olursa olsun asla pes etme. Olumsuz düşüncelerinden arın. Kendine güven. Unutma sen izin verdiğin sürece insanlar senin hayatına müdahale edebilir. Sen izin vermediğin sürece kimse seni üzemez. Ne olursa olsun aklından şunu hiçbir zaman çıkarma.

Sen muhteşem bir detaysın..!