Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenler İçin Muhteşem Tavsiyeler

‘ Bir lisan bir insandır. ‘ demişler ki öyle doğru bir konuya parmak basmışlar ki günümüz dünyasında nitelikli insan kriterlerinin başında yabancı dil öğrenmek geliyor. Peki çoğumuza soğuk terler döktüren bu işi nasıl başaracağız ? Yabancı dil öğrenmek isteyenler buyurun yazımıza. ?

● Hedefler koyun.
Dil nankördür derler. Çalışmalarınızı haftada bir iki güne yoğun bir şekilde dağıtmak yerine günlük ulaşabileceğiniz hedefler belirleyin. Günlük 15-20 kelime ezberlemek gibi basit hedefler koyabilirsiniz.

● Her zaman kolaydan başlayın.
Yürüdüğünüz yoldaki eğimleri azaltmanın kimseye bir zararı olmayacaktır. Okumak ve tercüme etmek için daha kolay kitapları ve paragrafları tercih etmelisiniz.

● Kendiniz ile konuşun.
Yabancı dil öğrenmenin en iyi ve en verimli metotlarından bir tanesidir. Bir aynanın size oldukça faydası dokunacaktır.

● Kelime kartları hazırlayın.
Kelime haznenizi geliştirecektir. Küçük kağıtların ön tarafına kelimenin Türkçesini yazarken arka tarafına öğrenmek istediğiniz dildeki karşılığını yazabilirsiniz.

● Sosyal medya ve çeşitli yabancı dil uygulamalarından yararlanın.
Sosyal medya ve uygulamalar ile bu işi daha kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

● Telefonlarınızın dilini öğrenmek istediğiniz dile dönüştürün.
Telefonlarımız ile çokça zaman geçirdiğimiz için bu uygulama kelimeleri öğrenme hızınızı arttıracaktır.

● Yaptığınız işi ilgi çekici hale getirin.
Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Yabancı dil öğrenmek birçoğumuzu cezbetmese de günümüz nitelikli insan özelliklerinin vazgeçilmezlerinden. Yabancı dili öğrenirken okuyacağınız kitapları ve izleyeceğiniz filmleri kendi ilgi alanlarınıza göre seçin. Filmleri altyazılı izlemeyi tercih ederken aynı zamanda sevdiğiniz şarkıları tercüme edebilirsiniz.