Mutluluğun Anahtarı

Bir anahtar almışız elimize ‘mutluluğun anahtarı’ koymuşuz adını. Anahtarın uyacağı kapıyı arayıp duruyoruz. Ara ara ara… Yok. Hiçbir kapıyı açmıyor bu anahtar.

Gözlerinizi etrafınızdan çekin. Yüreğinizin sağ köşesine bakın. İşte tam orası mutluluğun anahtarı. Kendinize olan sevginizdir ‘mutluluğunuzun anahtarı’. Ne para, ne başarı, ne aşk. Sadece kendinizi sevmekten geçer mutluluğun yolu. Kusurlarınızla sevin kendinizi. Kusurlarınızı da sevin. Siz özelsiniz. İyi ki varsınız. Siz var olmaya değer olmasaydınız bu dünyada işiniz bile olmazdı. Kim ne diyor şöyle elinizle bir itin her sözü. Kendinize başkalarının değil kendinizin değer vermesini hakediyorsunuz. Başkalarının değerleri geçicidir. Ama sizin kendinize olan değeriniz ömür boyu kalıcı.

Hayat güzelse hep kendimizi sevdiğimizden güzel.

About Kübranur Ateş

Kübranur Ateş, 1998 yılında Bursa'da doğdu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Şu anda Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü 1. Sınıf ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret 1. Sınıf öğrencisi. Spiritüel ve psikolojik konularda kendini geliştiriyor. Bioenerji Master olarak şu anda çeşitli bireysel çalışmalar yapıyor. Hobileri; blog yazıları yazmak, kitap okumak ve resim çizmek.