Yaratılış Amacını Ve Kendini Keşfetmek

Yaratılış Amacını Ve Kendini Keşfetmek

Sen de yaratılış amacını ve kendini keşfetmek için çareyi henüz bulamayanlardan mısın ? Yalnız değilsin merak etme çünkü bende senin gibi henüz yaratılış amacını bulamayanlardanım. Ve bunun içinde acele etmiyorum. Kimi insanlar erkenden kendini bulabilirken kimi insanlar ya hiç bulamazlar ya da daha geç bulurlar. Bu hayatında yaşadığın olaylara göre değişiyor.

Yaşadıklarımız bizleri belli seviyeye getiriyor, doğanın kanunu da bu zaten olduğun yerde durdurmayıp seni belli bir noktaya getirmek, geliştirmek, büyütmek vs. Gelin bunun için neler yapabiliriz biraz konuşalım.

Kendini Keşfetmek İçin Mutlaka Kitap Oku.

Yazılarımda her zaman kitap okuyun diye tavsiyeler veririm çünkü yazılan her kitapta muhakkak insan kendinden bir parça buluyor. Yalnız olmadığını öğreniyorsun, zamanında senin gibi düşünüp, senin gibi hisseden, seninle aynı duyguları yaşamış insanların olduğunu bilmek bence harika bir şey. 🙂  Senden daha önce o duyguları yaşamış insanlar bir deneyim edindikten sonra sana tavsiyeler verip senin de kendini keşfetmek üzere neler yapman gerektiği konusunda yol arkadaşlığı yapıyorlar sana 🙂 Canın çok sıkıldığında, kendini dış dünyaya kapatmak istediğinde bile en iyi arkadaştır kitaplar.

Kendin Ol.

Hepimiz kendi amacımızı bulmak için bir nebzede olsa başkalarına özenir onun gibi davranmaya başlarız. Ama çok geçmeden o davranışların kendimize uygun olmadığını fark eder bu sefer başka insanlara özenmeye başlarız. Bu döngü kendimizi keşfedene kadar böyle devam eder. Bu sayede de fark etmeden bakış açılarımızı geliştirir başka düşüncelere de saygılı olmayı öğreniriz aslında. Önemli olan da budur zaten. İnsanların ne hissettiklerini ne düşündüklerini anlamaya çalışıp empati yaparak saygılı olmayı öğrenmek.

Asla Pes Etme.

İnsan, kendini keşfetmek için çalıştığı süreçte çok yollardan geçiyor. Bu bazen zor olabilir bazen de çok kolay. Bazen vazgeçme noktasına geliyorsun hatta vazgeçiyorsun ama bir süre sonra hayat senin karşına tekrar başlaman gerektiğini, pes etmemen gerektiğini anlatan olaylar çıkartabiliyor. O an da sana verilen o görevin farkına varman çok önemli. Mutlaka işaretleri takip et. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir çünkü. Her şeyin, herkesin, yaşanan tüm olayların hatta sokakta yanından geçen hiç tanımadığın insanların bile o an senin için bir amacı var. Öylesine yaşama hayatı. Herkesin, her şeyin farkında olarak yaşa. Çünkü her şey sana yol göstermek için, kendini keşfetmek için birer öğreticidir.

Çevreni genişlet. Etrafında her tür düşünceden insanlar olsun ama sen hepsine saygılı ol. Her düşünceyi dinle muhakkak birinde kendini bulacaksın. Hiçbir zaman kendini bulmak için acele etme bırak hayat seni olmak istediğin yöne götürsün. İlahi akışa güven.

Olumsuz Düşünmekten Yoruldum!

İnstagram Sayfamız