Olumsuz Düşünmekten Yoruldum!

Olumsuz Düşünmekten Yoruldum!

Siz de “Olumsuz düşünmekten bıktım!” diyenlerden misiniz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edin.

Olumsuz düşünce; kendimizi kötü hissettiren, içinde negatiflik barındıran ve kendimizi yiyip bitirmemize sebep olan bir düşünce türüdür.

Düşüncelerimiz hayatımızı güzelleştiren ya da kötüleştiren ince bir çizgidir. Düşüncelerimiz değişmez ise hayatımız da değişmez. Hayatınızı değiştirmek isterseniz öncelikle kendinizi ve düşüncelerinizi değiştirmelisiniz.

Olumsuz Düşünmekten Nasıl Kurtulabiliriz?

1. Olumsuz düşündüğünüzü kabul edin.

Her dönüşüm önce kabul etmekle başlar. Evinizin kirli olduğunu kabul etmeden temizlik yapamazsınız. Bu sebeple ilk adım olarak olumsuz düşündüğümüzü kabul edeceğiz. Aynanın karşısına geçip gözlerimizin içine bakarak her gün en az 7 defa “Ben kötümserim, ben olumsuz düşünüyorum, ben kötüyüm” diye sesli olarak tekrarlıyoruz.

2. Sevgiyle bu olumsuzlukları gönderin.

“Ben kötümserim, olumsuz düşünüyorum, ben kötüyüm” gibi cümleleri tekrar ettikten sonra “Sevgiyle kabul ediyorum ve bu duygu ve düşünceleri sevgiyle bedenimden, zihnimden , ruhumdan sevgiyle uğurluyorum.” diyoruz.

3. Yeniyi kabul edin.

Bir önceki maddeyi uyguladıktan sonra seveceğiniz güzel bir çalışmayı ekliyoruz. Bu defa “Ben iyimserim, ben iyi düşünüyorum, ben iyiyim” diyerek en az 7 defa tekrarlıyoruz. Bunları yine aynada gözlerimizin içine bakarak tekrarlıyoruz. İki elimizi kalbimizin üzerine koyarak “Bu duygu ve düşünceleri bedenime sevgiyle mühürlüyorum” diyoruz.

İşte şimdi kendimizi değişime açtık!

4. Mindfulness tekniğini uygulayın.

Mindfulness tekniği, zihni rahatlatan bir tekniktir. Aşağıda bıraktığım linke tıklayarak detaylı bilgiye ulaşıp bu tekniği uygulayabilirsiniz.

5. Gül yağı kullanın.

Gül frekansı en yüksek bitkilerden biridir. Aldığınız doğal gül yağını bileklerinize, kalbinize ve kulak arkalarınıza sürebilirsiniz. Bu sizi rahatlatacak, enerjinizi yükseltecek hem de olumsuz düşüncelerden arındıracaktır.

Yukarıdaki maddeleri arka arkaya her gün tekrarladığınızda zihninizdeki olumsuz düşüncelerin zamanla azalıp yerini güzel düşüncelere bıraktığını göreceksiniz.

İşte her şey aslında bu kadar kolay!

BİOENERJİ UZMANI

Kübranur ATEŞ