İçimizde Saklı Olan En Büyük Ve En Güçlü Hazine

Bilinçaltınız hayatı odağına alır. Bu yüzden bilinç üzerine durmalısınız. Bilincinizi doğru olan önermelerle besleyin. Bilinçaltı alıştığınız zihinsel kalıpları tekrar edecektir. – Joseph MURPHY

İnsanlar sürekli bir hazine arayışı peşindedir. Ama bilmezler ki ihtiyaçları olan hazine içlerinde zaten mevcuttur. Adı da bilinçaltıdırBilinçaltı çok büyük bir hazinedir. Kullanmasını bilenler için bilinçaltı; imkansız kelimesini hayatımızdan çıkarır, önüne çıkan engelleri yok eder, bahaneleri ortadan kaldırır, mutluluk, sağlık, huzur ve özgürlük getirir. Bu yüzden bilinçaltımızı bize fayda sağlayacak şekilde kullanmamız, hedeflerimize giden yolda bize hız katacaktır.

Bilinçaltı Nedir ?

Peki bilinçaltı nedir önce ona bir göz atalım. Bilinçaltını toprağı bol bir tarla olarak düşünebilirsiniz. Bu tarlaya ne isterseniz ekebilirsiniz ve size ektiğiniz şeyin karşılığını verecektir. Peki bu tarlaya çam ağacı tohumu ekipte, bir çınar ağacı çıkmasını beklemek doğru mudur ? Veya bir papatya tohumu ekip, gül açmasını beklemek. Tabiki de böyle bir şey beklemek doğru olmaz, ne ekerseniz onu biçersiniz. Bilinçaltınız da aynı şekilde işler. Düşünceleriniz ile başarı, huzur ve mutluluk tohumları ekerseniz, her gün bunları iyice sularsanız, sonunda ektiklerinizin karşılığını alırsınız. Aynı şekilde olumsuzluk, başarısızlık ve korku tohumları ekerseniz de bunların birebir karşılığını alırsınız. Bu yüzden gün içinde bilinçaltı tarlanıza ne ektiğinize dikkat edin. Yanlış bir ekin ekmek, size istediğiniz sonuçları vermeyecektir. Düşünceler hareketleri, hareketler de sonuçları doğurur. Düşüncelerinizi değiştirebilirseniz, sonucu da değiştirebilirsiniz.

Diyelim ki bir mağazanın vitrininde çok güzel bir ayakkabı gördünüz, sonra fiyatına bakıp iç geçirerek “Benim bu ayakkabıyı almaya param yetmez ki” dediniz. Bu düşünceden sonra bilinçaltınız bu düşündüğünüzü bir gerçek olarak kabul edip, o ayakkabıyı almama düşüncenizi gerçeğe dönüştürecektir. Önceden de bahsettiğim gibi kötü bir tohum ve kötü bir ekin. Bilinçaltınızın tarlasına bir düşünce tohumu yerleştirdiğiniz zaman bunu doğru veya yanlış olarak ayırt etmez, benimsediğiniz bu düşünceyi gerçekleştirmek için işe koyulur. Karşınıza bir araba, bir tatil veya bir ev çıktığında da aynı şekilde düşünürseniz, yine bilinçaltınız size ektiğiniz tohumun karşılığını verir. Bu yüzden içinizdeki büyük hazinenin farkında olun. Bundan sonra bilinçaltınıza başarı, huzur, sağlık ve mutluluk tohumları ekin. Bunları hergün tekrar edip, inanç ile desteklediğiniz takdirde, zaten içinizde bulunan hazineden pay almaya başlayacaksınız.

Artık aradığınız hazinenin nerede olduğunu biliyorsunuz. Aramayı bırakın ve zaten size ait olan bu hazineyi kullanmaya başlayın. Unutmayın gerçek değişim içeriden dışarıya doğru olandır. Artık “yapamam, alamam, başaramam” gibi kelimeleri kullanmayı bırakıp, “bilinçaltımın yardımı ile yapabilirim” kelimesini kullanmaya başlayın ve bırakın mucizeler gerçekleşsin. Bunu bilinçaltı tarlanıza ektikçe, inançla ve sabırla besledikçe aldığınız ekinleri göreceksiniz.