Eğlenerek Kendinizi Geliştirmenin İlk Adresi : Eviniz

Eğlenerek Kendinizi Geliştirmenin İlk Adresi : Eviniz

Ev, şu anda içinden çıkamadığımız dünyamız. Hatta bütün dünyamız EVİMİZ olmuş. Çalışırken bile evden çalışır hâle gelmişiz.

Aynı bu yazıyı evden yazmamız gibi!

“Evde neler yapılır?” serisinde sıradan “DİZİ İZLE, KİTAP OKU” serisinden siz de sıkıldınız mı? Biz sıkıldık.

Ve sizlere eğlence dolu bir liste hazırladık!

Okumaya devam edecek misin? Bence hızlıca aşağıya doğru kaydır sayfayı.

Dünyamıza HOŞGELDİN.

EVDE EĞLENCELİ VE ÖĞRETİCİ NASIL VAKİT GEÇİRİLİR?

Evde herkes vakit geçirir. Önemli olan hem eğlendiren hem de öğrendiren çalışmalar yapmak.

  1. Telepati geliştirici / zihin okuma oyunu: İnsanların zihinlerini okumayı ister miydin? Muhteşem olurdu değil mi? Bunu biraz olsun sana sağlayacak eğlenceli ve gizemli bir oyun. Bunun için bir arkadaşa ya da bir kardeşe ihtiyacın var. O da yoksa görüntülü olarak bir arkadaşını arayarak da yapabilirsin, biz de çareler tükenmez 😎

4 adet küçük kare kağıtlara 4 farklı şekil çiz. Kare, üçgen, yıldız vs çizebilirsin. Önce kağıtları aç ve şekillere bak. Sonrasında arkasını çevir. Oyun arkadaşından zihninden bir kart seçmesini iste, seçtikten sonra söylemesin. Sen de kağıtlara bakarak hangisi olduğunu zihinsel olarak bulmaya çalış. Birkaç denemeden sonra tutturacağına eminim! Sadece biraz odaklan.

  1. Bu etkinlik biz kadınlar için gelsin. Cinsiyet ayrımcılığı değil lütfen, yazıyı yazanın kadın olma farkından dolayı aklımıza geliyor 😅

Hep başkaları için mi süsleneceksin? Kalk ve kendin için süslen. Makyajını yap, kıyafetini giy. Hatta normalde giyemediğin açıklıkta olabilir. Sonrasında ayna karşısına geç ve müziği açarak hem dans et hem de kendini izle!

Bu seni eğlendirirken bir yandan da enerjinin dengelenmesini sağlayacak! Öfkelerden arınacaksın!

  1. Evet öfke demişken, evde oturdukça aklımıza eskiler geliyor değil mi? Fatma bana söyle davranmıştı, Mehmet benim doğum günümü unuttu falan filan…. ah ah. Ne yapsak ki? İşte bu noktada hem senin için psikolojik rahatlık sağlayacak hem de içimizde kalan duyguları aktarma fırsatı sunacağım!

Bir kağıt al ve bir kalem. Şimdi o kişileri düşünüp onlar karşında olsa ne yapardın? Yazmaya başla! Hımmm…. kötü sözler de yazabilirsin, aramızda kalır. Bazen içimizi bir yerlere dökmeliyiz ki rahatlayalım. Serbestsin! Söv, saydır! Gönlün ne isterse!

Yazıları yazdıktan sonra bu kağıdı bir kasede yak. Cayır cayır yansın. Yanarken için ferahlayacak bana güven!

  1. Teknolojiyle iç içe olduğumuz bu dönemde fıldır fıldır sosyal medyada gezmek mantıksız değil mi? “Ee başka ne yapalım?” değil mi?

Biraz APP STORE ya da PLAY STORE karıştırmaya ne dersin? Bazen keşfedilmemiş o kadar güzel programlar oluyor ki hayran kalıyor insan. İnsanlar yerine uygulamaları stolkla! En basitinden belki bir Kelime Savaşı oyununa denk gelir, eğlenirken öğrenirsin. Ya da bir video düzenleme programında kendini videolar konusunda geliştirirsin. Bilemezsin ki elbet bir gün işine yarar!

  1. Tuhaf bir öneriyle devam ediyoruz. Evde dururken sorumluluk kazanmamız da şart. Peki nasıl? Sosyal medyada takılmayı seven biriysen eğer ücretsiz ya da uygun ücretlerle sosyal medya hesabında paylaşım yapılmasını isteyen sayfalar oluyor. Biraz araştırırsan onlara denk gelebilirsin. Böylelikle hem sorumluluk kazanmış, hem evde güzelce vakit geçirmiş hem de para kazanmış olursun.

Bu fikir sana da cazip geldi mi?

  1. Ve sıradan şeylerle devam edelim. Dizi, film izleyebilir müzik dinleyebilirsin. Ya da sosyal medyada boş boş takılabilirsin. Sıkıcı şeyler. Yine de eklemesem olmazdı. Herkes söylemiş ben de söyleyeyim değil mi? 😑

Hatırla, değişik fikirler sana kalmış. Değiştir dönüştür hayatını yenile. Otur otur, hem aynı monoton hayat nereye kadar?

Sevgilerle güzel insan, kendine iyi bak.