Başarıyorum O Halde Varım – Kitap Tanıtımı

 
Kitap 19 yaşında bir genç yazar tarafından kaleme alındı. Yazarı Fatih Barış Akarçeşme. 1999′ da İstanbul’da doğdu. Memleketi Giresun olan yazarın kitabın kapağını memleketine özgü yaptığı biliniyor. Kapak tasarımında yer alan çam ağaçları ve zirvede bulunan bir insan ve özgürce uçan kuşlar kitabın içeriğiyle tamamen bağdaştığını belirtiyor. Yazar, kitabı ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler için hazırladığını belirterek başarı, motivasyon ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere bir yol haritası çizdiğini belirtiyor. Yazar başarı yolunda nasıl ilerlenir, nasıl olur da başarı bize bu kadar yakınken başarısız oluruz, sorularına keskin bir kalem ile cevaplıyor…

Beyin ve hafıza alanında nasıl iyileştirme yapılırsa başarı yolunda sağlam adımlar atarız ve gelişimde  öncelik olan tüm bilgileri sizler için kitabında sunuyor. Ve kitabın sonunda yer alan 30 farklı motivasyon dolu hikayeleri ile kitaba ayrı bir farkındalık kazandırıyor. Yazar bu denli bir kitabın hazırlanmasında oldukça keyif aldığını ve insanlara bir nebzede olsa fayda sağlayacağını düşündüğü için çok mutlu ve heyecanlı. Kitabın adını Descartes’in sözü olan “Düşünüyorum o halde varım” ‘ı güncelleyerek ”Başarıyorum o halde varım ” yaparak yine bir farkındalık yaratmış ve okuyucuya sunmuştur. 

İşte kitabın tanıtım bültenindeki o muhteşem yazı; 

Başarıya ulaşabilmek için önce inanmalı ve sonra gerçekleştirmeye odaklanmalısınız. İlk olarak gerçekleştirmeye çalışıp daha sonra inanmayı denerseniz başarısızlığınız muhtemel olacaktır. Yapamayacaklarınıza inandıklarınız ile hayatınızı hapsedebilirsiniz, hayali sınırlarınızı aşamayabilirsiniz. Yapmak istedikleriniz ve yapacaklarınızın farkında olmak farkında olamamaktan çok daha olumlu bir sonuç doğuracaktır. “Yapamazsın, başarılamaz” derler her zaman. Bunları söyleyenler pek çok başarısızlık yaşadılar ve bu başarısızlıklar ile kendi sınırlarını biliyorlar. Tüm canlıları o sınırların içerisine hapsetmek istiyor ve başarısızlığa inandırmaya çalışıyorlar. Hayata ve olaylara mantığınız ile yaklaşmaya başladığınızda mantığınızın sizlere çıkarttığı engeller ile karşılaşacaksınızdır. İnandığınızda ise destekleri görmeye başlayacaksınızdır. Yapmak istediğinizden ve kendinizden ne kadar eminseniz tahminleriniz, sezgileriniz ve hatta rastgele tercihleriniz bile bir o kadar isabetli olacaktır. Nereye gideceğiniz bilmeyen bir kişinin nereden ve nasıl gideceğini sorması anlamsızdır.

İçinde rahatlıkla kaybolabileceğiniz engin bir farkındalık diyarına gitmek ister misiniz?

Kitabı temin etmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Kitapseç’ ten sipariş vermek için;

https://www.kitapsec.com/Products/Basariyorum-O-Halde-Varim-Fatih-Baris-Akarcesme-Kutlu-Yayinevi-338860.html

Kitapyurdu’ndan sipariş vermek için;

https://www.kitapyurdu.com/kitap/basariyorum-o-halde-varim/486676.html

Yazar : Fatih Barış AKARÇEŞME