Başarı bir yoldur, peki yolun asıl amacı nedir ?

Yollar neden yapılır? Yollar neden vardır? Somut bir örnek vermek gerekirse, tabii ki hedefe varmak için. A noktasından B noktasına gitmeyi düşünmek bir hedef, A noktasından B noktasına gitmek bir başarıdır ve unutmayın yola adım atmadan hiçbir yere gidemezsiniz ve unutmayın bu yolda arabanız hararet yapabilir, dikkatli kullanmak zorundasınız. Eğer lüks bir arabada seyahati düşünüyorsanız size söyleyeceğim tek şey şu, yazıyı baştan okumaya başlayın.

Yazıyı baştan okuyanlar ve yazıyı baştan okumayanlar, evet anlatmak istediğimde bu bir kişi değil birden fazlası, on, yüz ve belki daha fazla belki milyonlar sizinle aynı hedefte belki ayrı özellikte ama hedef=yol. Bu yol kalabalık bunu sınava hazırlanan bir sınıf gibi ya da herhangi bir işe girmek isteyen kişilerden oluşan bekleme salonu, etrafınıza bakın sizinle aynı hedefte olan insanlara bakın ve kendiniz dahil o insanları yan yana dizin, siz dahil o insanları seçmekle görevli herhangi bir sorumlu karşınızda, ardından klişe bir soru; neden siz? Neden sen ? Neden ben ? Soruları cevapladığınızda sizden daha iyi biri çıkacağına inanıyor musunuz? Cevap: Hayır, nitelikliyim ve benden daha iyi biri çıkacağına inanmıyorum ise tebrikler. Fakat cevap: Evet benden daha iyi birileri elbet vardır ise artık çalışmaya başla, hazırlıklı ol, hazır ol çünkü denenmemiş bir pişmanlık kanser hücresi gibidir yavaş yavaş yayılır ve sonunda öldürür. Son olarak Ölü Ozanlar Derneği adlı filmden bir şiir ile yazımı sonlandırmak istiyorum. “Vakit varken tomurcukları topla zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.”

Sion Zera

About Enes Vural

2014 Yılında İnstagram da Motivasyon Ruhu sayfası ile başlayan motivasyon ve kişisel gelişim yolculuğum burda devam ediyor. Yıllardır hobi amaçlı kişisel gelişim ve motivasyon alanında kendimi geliştirdim. İktisat bölümü 4.sınıf öğrencisiyim ,İstanbul da yaşıyorum. Motivasyon ve kişisel gelişim alanında özgün içerikler üreterek okuyuculara katkı sağlamayı amaçlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir