Yaratıcılıkta Spiritüel Farkı Yarat

Çağdaş yaşamımızda üretmeyenden insan olmuyorsa, yaratıcı olmayandan da insan olmaz!

Yaratıcı olmalısın, çünkü yaşam öyle istiyor, çağ öyle istiyor, teknoloji bunu talep ediyor senden.

Yaratıcı çözümler bulamazsan yetişemezsin zamana, yetişemezsin teknolojiye hayalini kurduğun şeye kavuşamazsın bu nedenle yaratıcı olman gerekiyor.
Ne istediğini, ne olman gerektiğini, ne gibi şartlardan geçeceğini hayal et!
Yirmi otuz yıl sonra başarılı bir iş adamı, saygın bir iş kadını olmak herkesin hayalidir önemli olan senin yaratıcılığındır. Yaratıcılık durup dururken gelişen bir şey olmayıp kendine biraz zaman tanıman gerekiyor, kendini biraz tanıman ve çağı bir ucundan yakalaman gerekiyor. Sen ne yaratmak, ne düşünmek istiyorsan o konuda hakimiyet sağlayıp yoğunlaşman gerekiyor ünlü filozof ve bilim insanlarının başarısız hayatlarının sonucu yaratıcılıktır aslında, çünkü uzun uğraşlar ve uzun yoğunlaşmanın eseridir bunlar. Onlar bu hakimiyeti ve yoğunluğu zevk alarak değil, bir amaç doğrultusunda sıkılarak daralarak ve başarısızlıklara karşı gelerek sağlamışlardır işte onları farklı kılanda budur, hakimiyettir. Farklı olmak istediğin, farkındalığı yakalamak istediğin konuda günlerin boşa gidebilir bu konuda azimli olman gerekebilir.

Yaratıcılıkta spritüel farkı bir başka şekilde , ifade etmek gerekirse, farklı bir bakış açısı farklı bir düşünce yapısı ile yakalamaktır. Bunu illa şunu yaparak yakalarsın demek imkansız ve yanlış olur. Şöyle ki, eğer sen yaratıcı bir kişilikte farklı bir insan isen ve diğerlerinden farklı bir düşünce yapın varsa işte işin bu noktada kolaylaşıyor demektir. Diyelim ki yaratıcılıkta farklı bir kişiliğe sahip değilsin bunun için kendinde spiritüel olarak gelişim sağlayarak bilimden, sanattan, eğitimden yakalayabilirsin. Yeri geldiğinde yüzerek yeri geldiğinde bir enstrüman çalarak yaratıcılıkta spiritüel farkı kazabilirsin.
Hani ‘’ben illa şu konuda yaratıcı ve farklı olmak istiyorum, bunda zaman harcayayım.’’ değil de farklı alanlarda gelişim göstererek yaratıcılıkta spiritüel yani zihinsel iç dünyanızı pozitif anlamda geliştirerek farkı yaratabilirsin. Ne kadar farklı alan ve dalda ilgi alanı beceri ve bilgin olursa yaratıcık ise o kadar artar ve gelişir. Kolay gibi gelsede kulağa esasında herkesten farkı bir düşünceyi ifade etmek herkesten farklı olmayı hedefler ve bu büyük cesaret isteyen de birşeydir.
Yaratıcı olabildiğin takdirde doğrucul bir insan olma potansiyeli de yakalayarak doğru sorulara doğru cevap arayışları sağlamaktır.

İşte şimdi kavradığını düşünerek diyorum ki; ‘’ Yaratıcılıkta Spiritüel Farkı Yarat’’.