Güçlü Karakter Sahibi Nasıl Olunur ?

Çoğumuz hayatta kendimizi güçlü karakter sahibi olarak hissetmeyiz. Dışarıya güçlüymüş numarası yaparız sadece. Zayıf görünmek asla istemeyiz çünkü zayıf olursak dışlanırız, kimse bizi sevmez, kimse bizi görmez zannederiz. Bu dışarıdaki insanlara baktığımızda herkesin ne kadar güçlü ne kadar başarılı olduğunu düşündüğümüz gibidir aslında. Gelin sizinle nasıl güçlü olunur bunu konuşalım.

Hata Yapmaktan Korkma.

Hata Yapmak
Hata Yapmak

Bence bir insanı güçlü yapan etkenlerden biri hata yapmaktan çekinmemesidir. Güçlü karakter sahibi  insanlar hata yapmaktan korkmazlar. Denerler başarısız olurlar. Sürekli denerler hata yaparlar ve öğrenirler ama asla pes etmezler. Onları başarılı ve güçlü yapan da hatalarından sonra pes etmemeleridir. Ünlü başarılı iş adamlarına baktığımızda başarılarının arkasında bir sürü başarısızlıkları yatar. Onları güçlü kılan hatalarından ders almalarıdır.Hata yapmaktan korkar, denemekten vazgeçersen sana verilen imkanlarla yetinmek zorunda kalırsın. Yeni bir şey ortaya koyamazsın. Kendini hatalarınla kabul edip yoluna devam etmelisin.

İnsanlarla İletişimi İyi Tut.

İletişimini Güçlendir.

Hayatta her zaman sempatik, güleryüzlü insanlar bize iyi gelmiştir. Etrafımızda bizi beğenen, yaptığımız işleri onaylayan insanlar olsun isteriz. Ama malesef insanlar genelde kendileriyle daha iyi anlaştığı işine daha çok yarayan insanları seçiyorlar.

İnsanlarla iletişimin ne kadar uyumlu olursa o kadar güçlü ve başarılı olursun. O yüzden güçlü insanların özelliklerinden biri de iletişim becerilerinin çok iyi olmasıdır. Kelimelerin ile insanların sempatisini kazanarak onları kendine çekebilirsin.

Kendine Bir Hedef Koy.

Hedef Koy

Yola çıkarız ama önümüzde bizi ulaştıracak bir hedef yoktur. Nereye gittiğimizi bilmeden bir yola çıkmak bizi oradan oraya savurur. Güçlü insanların bir diğer özelliği kendilerine bir amaç belirlemeleridir. Nereye gideceklerini, bir sonraki amaçlarını, başarısız olduklarında hazırladıkları bir B planları vardır.  Hayatta her zaman bir amacın olsun. Bu amaç illa insanlar üzerinde olmak zorunda değil. Kendini keşfetme konusunda da olur. Bir hobi edinebilirsin. Canın sıkkın olduğunda kafanı dağıtmak için yapacağın uğraşların olabilir.

Vazgeçmeyi Bilmelisin.

Bazen o kadar çok çabalarız, elimizden gelen her şeyi yaparız ama istediğimiz sonucu elde edemeyiz. Ne yaparsak yapalım olmuyordur. Böyle durumlarda kendimize takıntı haline getirmek yerine vazgeçmeyi bilmeliyiz. Başka arayışlar içerisine girerek hayallerini yenileyebilir, kendini yeniden keşfedebilirsin.

Unutmayın, herkes farklıdır bu hayatta. Hiç bir zaman kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Ve hiç bir başarıyı yada başarısızlığı küçümsemeyin. Çünkü sizi ileriye taşıyacak olan o deneyimlerinizdir.

 

Dikkat Süresi Nasıl Arttırılır?

instagram sayfamız