Enerjimizle Bağışıklık Güçlendirme

Bağışıklık, bir mikroorganizmaya ya da virüse karşı vücudumuzun gösterdiği dirençtir.

Peki bağışıklık sistemimizi nasıl koruruz?

Bağışıklık sistemimize zarar veren düşünce nelerdir?

Enerjimizle bağışıklık güçlendirme konusuna giriş yapmadan önce enerjiler ve çakralara, sonrasında da özellikle bu zamanda bağışıklık sistemimizin daha da önemli olduğu, bağışıklığı zayıfladığında karşılaştığımız Korona virüsüne yani COVID-19’a değineceğim.

Bütün canlılar ve cansız varlıklar enerjiye sahiptir. Bazen birine çarptığımızda elektrik çarpma hissi oluşur. Eğer biz elektrik santraline bağlı değilsek ki değiliz peki bu nasıl oluyor? Çünkü enerjilere sahibiz, vücudumuzda negatif pozitif enerjiler dolanma ve bazen enerji çakışması yaşıyoruz. Bu enerjilerin bir merkezleri var, enerji merkezlerine de çakra diyoruz.Enerjimizle bağışıklık güçlendirmek için bu çakralar 7 tanedir.

Çakraların isimleri; Kök Çakra, Sakral Çakra, Solar Pleksus Çakra, Kalp Çakrası, Boğaz Çakrası, Üçüncü Göz Çakrası ve Taç Çakra’dır. Bu çakralar dengeli çalışmazsa vücutta hastalıklar oluşmaya başlar. Pozitif enerjiyle ve dengeli çalıştığında da kişi sağlıklı, bağışıklık sistemi kuvvetli olur.

Peki bu anlattıklarımın Covid-19’la ilgisi nedir?

Corona, İngilizce’de Taç anlamına gelmektedir. Ve Taç Çakrasındaki enerji dengesizliği olan insanların daha çok yakalandığı görülmektedir. Taç çakra, egodan uzaklaşıp kendi benliğini farkederek kişinin özgüven ve özdeğer sevgisini kazanmasıyla oluşur. İnsanların çoğunluğu ego duygusuyla beslenip, özgüven sahibi dururlar ancak gerçekte olan özgüvensizliği saklamak için kişilerin egosunu çalıştırdığıdır.

Egosunu yükselten insanları ayırt etmenin yolları kişinin belli davranışlarına bakmakla olur. Kişilerin başkalarını suçlaması, kendini sürekli yüceltmesi ve ‘ben’ kelimesini sık sık söylemesi ego göstergesidir. ‘Ben’ kelimesi fazlasıyla kullanıldığında kişide ego olduğunu anlayabiliriz.

Gelelim Taç çakra, Corona ve bağışıklık sistemi bağlantısına. Bağışıklık sistemimizin güçlü olması bizim özgüven sahibi olmamız demektir. Bir şeyleri başarabilme duygusudur. Ancak kişi başarısızlık ve ego problemiyle yaşadığında bağışıklık sistemi yavaş yavaş sağlıksızlaşmaya başlar. Ve taç çakra ve kök çakra dengesizliğiyle beraber kişi egoda sıkışıp kalır. Egonun seviyesinde olması kişiyi dengede tutarken, fazla olması da her zaman zarar verir.

Peki bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz ve bu çakraları nasıl dengeleyebiliriz?

1. OLUMLAMALAR: Bu cümleleri gece yatmadan önce tekrarlayabiliriz.

“Bağışıklık sistemimin güçlü olmasını seçiyorum.
Bağırsaklarım düzenli ve sağlıklı çalışıyor şükürler olsun.
Bağırsaklarımın düzenli ve sağlıklı çalışmasını seçiyorum.
Kök çakramın dengede olmasını seçiyorum.
Sağlıklı olmayı seçiyorum.”

2. MEDİTASYON: Kendimizi sağlıklı olarak hayal ederek meditasyon yaparsak bilinçaltımızda bizim sağlıklı olmamız için çalışmalara başlar. Gece yatmadan önce meditasyonlar yapılması oldukça önemlidir. Ancak tamamen bu duyguyu yaşamak gerekir.

3. KORKULARIMIZDAN ARINMA: Bilinçaltı maddi olarak göremediği şeylerden korkar. Bu sebeple korkularımızı bir kağıda yazdığımızda korkuyu maddiyata dönüştürmüş oluruz. Böylece bilinçaltı korkulardan arınmaya başlar. Sonrasında bu kağıdı yakıp küllerini suya atabiliriz. Aşağıdaki örnek cümleleri kurabilirsiniz.
“Koronavirüsünün bana gelmesinden korkuyorum.
Bağışıklık sistemimin zayıflamasından korkuyorum.”

4. BİOENERJİ SEANSLARI, ÇAKRA DENGELEME: Bu alanlarda meditasyonlar yapabilir ya da enerji seansları alabilirsiniz. Böylece çakralarınız dengelendiğinde de bağışıklık sistemimiz güçlenmeye başlayacaktır.

Enerji çalışmalarını yapmak Modern Tıp alanını kapsamaz, ilaç değildir. Beslenme, sağlığımıza dikkat etmemiz dışında psikolojik olarak bağışıklık sistemimizi korumaya değinmek istedim bu yazımda. Alternatif yollar olarak kullanarak kendinizi daha fazla arındırabilirsiniz.

Sağlıklı olmamızı seçiyorum.

Sevgiyle ve mucizelerle kalın.

 

Güçlü Karakter Sahibi Nasıl Olunur ?

İnstagram sayfamız