Sevgili Kendim

Sevgili Kendim

Kendisiyle mutlu olan insanı kolay kolay kimse yıkamaz. Kısa vadede size mutluluk veren dış etkenler, kişiler, hedefler bulabilirsiniz ama gerçek anlamda mutluluk yalnızca kendinizi sevmeye, kabul etmeye başladığınızda oluşur. Bak gök yüzüne ne kadar mavi, kuşlar senin için bir şarkı söylüyor. Önünden bir köpek geçti az önce; başını okşarsın diye ümitlendi, görmedin bile. Tüm güzellikler senin tarafından görülmeyi bekliyor.


KENDİNLE ANLAŞMA YAP


Hatalarını, eksiklerini kabul etmek, kusur saydıklarınla barışmak herkesi mutlu edemeyeceğini ve etmen gerekmediğini anladığın da kendimiz için bu yolda büyük bir adım atmış oluruz.


TEŞEKKÜR EDERİM

Mutlu olmak bizim elimizde bir kediyi severek, bir kitap okuyarak veya hiç bir şey yapmadan saatlerce oturmak bile iyi gelecek güzel bakmak tam da burada başlıyor sorgulamadan anı yaşayalım şimdi kendimize bir iyilik yapıp her gün şu bir kaç kelimeyi kalpten tekrar etmeni rica ediyorum.
Bana iyi gelmeyen insanlarla görüşmeyeceğim
Bedenim yorgun olduğunda dinleneceğim
Kendime karşı nazik olacağım ve daha fazla teşekkür edeceğim, işte bu kadar! Her olaya herkese teşekkür edelim çünkü senin yaşadığın iyiliklerin yanı sıra kötülüklerde senin sen olmanda büyük bir etkendir. Çok özelsin sen herkesten değerlisin lütfen kendini sev ve hayata hep güzel bak yaşanmaya değer günlerin, yılların seni görmek için sabırsızlanıyor senin için çabalayan bir benlik var içinde bugün ona kalpten bir teşekkür armağan et.