Neden Birbirimizden Soğuyoruz ?

Teknolojik aletler hayatımıza girdikçe insanların hayatımızdan yavaş yavaş çıktığını fark ettiniz mi ?

 

Sigaranın, alkolün bağımlısı olabiliriz, peki ya teknolojinin?

Hızla gelişen teknoloji bize çok şeyler kazandırdı ama bir o kadar çok şey kaybettirdi… Bunu sizlere teknolojik bir alet ile ileterek ironi yapmıyorum elbette 🙂

Düşünün; telefon, bilgisayar, tablet hatta televizyonun hayatımızda olmadığını düşünün. Eminim birçoğunuz kendini derin bir boşlukta hissedecek, onlar olmadan nasıl zaman geçiririm ki ben gibi düşüncelere dalacaktır. Ama eskiden nasıldı acaba ? Geçmiş zaman insanları nasıl vakit geçirirdi ki ? Hiç sıkılmaz mıydı canları ? O zamanlar bilimin, teknolojinin az olduğu ama güvenin, karşılıklı iletişimin çokça olduğu zamanlardı. Birçoğumuz sabah kalkar kalkmaz telefona sarılırız, sosyal medyada paylaştığımız bir fotoğraf kaç beğeni almış sürekli takip ederiz. Elimizde akıllı telefonlar yerine kitaplar olsa daha güzel bir gelişmişliğe sahip olurduk.

Madem teknolojik aletleri bırakamıyoruz bari onları olabildiğince faydalı kullanmaya çalışalım… Nasıl mı? Telefonu elimize aldığımızda sürekli sosyal medyalarda değil de araştırma sitelerinde zaman geçirmeye çalışalım, telefonumuzdaki arama haklarını sevdiklerimizi, yakınlarımızı aramak için kullanalım, fotoğraf galerimizi alakasız karelerle doldurmak yerine kayda değer anlarda sevdiklerimiz ile girelim objelere. Asla şarjını bizim doldurduğumuz o aletlerin bağımlısı olmayalım.

 

Unutmayın her şey dozunda güzel, her şeyin fazlası zarardır.