Mum Işığında Hayat

Almak istediğin o elbise, telefon, saat, ev, araba vs. daha önce istediğin kaç şeyi alabildin? Şimdi bir bir aklına geliyor değil mi? İstemeyi bildiğimiz her şey aslında oluyor ama ne kadar istediğimiz önemli tabi ki. Evren senin emrine amade sana hizmet etmek için esas duruşta karşında bekliyor ”Dile benden ne dilersen?”. Peki bu sistem nasıl çalışıyor ona bakalım.

Başaranların çoğu şunu belirtiyor ”Enerji”. Enerjimizi doğru yönlendirirsek önce zihnimiz bunun olması için vücudumuza gerekli uyarıları yaparak bizi bu sürece hazırlıyor. Daha sonra evren enerjimizle istediğimiz şeyin olabilmesi için karşımızda bulunan bütün engelleri bir bir kaldırarak koridor oluşmasını sağlıyor. Şimdi sorabilirsin benim çok istediğim ama olmayan bir çok şey oldu diye tabi ki birden 500.000 TL’lik o evi-arabayı alamayacaksın makul ve başarabileceğin şeyleri sen bilirsin. Talep ettiğin ve beklenti içinde olduğun şeylere öncelikle senin zihin ve tüm benliğin ile onu elde etme isteğine bağlı. Şöyle örneklendirmek gerekirse enerjinizin bir mum ateşi olduğunu düşünün. Bu mum sizin çevrenizi aydınlatıyor ve umutsuz olduğunuz korku duyduğunuz anlarda ışığın azaldığını ama kendinize güvendiğiniz de olumsuz düşüncelere kapılmayıp olumluya odaklandığınız da ışığın çevrenizde bulunan karanlığı dağıtarak bir güneşe dönüştüğünü hayal edin.

Işığınız ne kadar parlak olursa olumsuzluklar sizden o kadar uzak olacaktır. Olmasını istediklerinizi listeleyin ve olması için neler yapabileceğinize odaklanın ufak hedeflerle başlayarak gücünüze inanın. Gülüşünüzün çevrenizdekilere nasıl etki ettiğini düşünürseniz pozitif düşünce sizi nerelere götürür kim bilir isteğin o araba belki senin olabilir. Son olarak kendine inan, sev ve ödüllendir sen bir kez bu dünyaya geleceksin her şeyin en iyisini hak ediyorsun.

”Yaşamayı sevmezsen eğer damarında dolaşan zehirden başka bir şey değildir.”