Yürek İster…

Kaybetmeyi kabul etmek yürek ister. Kazanmaya gücün yoksa eğer kaybetmeye mahkum edersin yüreğini oysa yüreğin kazanma arzusu ile yanıp tutuşurken sen olduğun yerde kabul edersin çaresizliği. Peki neden yapıyorsun bunu kendine? Düştüğünde o kadar canını yanıyor ki kalkmak bu kadar mı zor geliyor sana. Yaşadığın şeyleri kimse yaşamamış gibi hissedebilirsin belki ama şunu düşün geçtiğimiz hafta vizyona giren bunun en büyük örneklerinden biri olan Müslüm Gürses’ in hayatını izlemelisin. En dibe düştüğünde öldün dediğinde bile hala bir ümidin olduğu ve yaşamak için bir sebebinin olduğunu kendine hatırlatmalısın. Bu hayata gelişinin bir sebebi var bunu ara ve bul.

İnsanlar ümitlerini yitirdikleri anda ölümü beklemeye başlar bu çoğu ünlünün yaşadığı tükenmişlik sendromuna örnektir. Hayatında hedeflerine ulaştığında bir yenisini eklemezsen durduğun yerde çürürsün zihinen, bedenen kendini yok olmaya mahkum edersin.

Kalk hiç olmadığın kadar cesur ve kararlı ol ! Yaşadıklarını anlatırken gözlerinde oluşacak o gururu düşün insanlara örnek gösterilecek şeyleri başaranların senden daha dipleri gördüklerini düşün. Acı en büyük öğretmendir. Bu hayatı daha kaliteli hale çevirmek senin elinde. Bugün aynaya bak ve şu soruyu kendine sor ” Ne bekliyorsun, başarmak için daha ne kadar düşünmen gerekiyor. Harekete geç. ”Harekete geçmek yürek ister. Yüreğin var mı?