Harekete Geç!

İnsan beyni her daim kolay ve rahat olanı tercih etmeye meyillidir. Kendi belirlediği güvenli alanın dışına çıkmayı asla istemez. Yapmak istediklerimizi, hayallerimizi hep ertelemeye çalışır. Oysa kendimiz için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak adına yapmamız gereken tek şey harekete geçmektir. Hem de tam şuan.

Hayallerimize ulaşmak adına harekete geçmek için doğru zamanı beklemek bize beynimizin oynadığı bir oyundur. Beynimiz bizi inatla güvenli olduğunu düşündüğümüz ve asla risk içermeyen durumda kalmaya zorlar. Güvenli bölgenin dışına çıkmaya niyetlendiğimizde de sürekli düşünmeye, detaylandırmaya ve ortaya çıkabilecek olumsuz yanları göstermeye başlar. Ancak hayatı sürekli düşünerek, planlayarak değil harekete geçerek yaşayabiliriz. Ve harekete geçmek için de en doğru zaman tam da şuandır.

Güvenli bölgenin dışına çıkarken tabi ki korkularımız, endişelerimiz olacaktır. Çünkü beynimiz belirsizliği sevmez. Ancak başlamanın ardından durumların hemen değiştiğini görmek sizi fazlasıyla cesaretlendirecektir.

Çıktığınız bu yolda hayallerinize karşı duyduğunuz tutku ve istek ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlamaya yetecektir. Hala vaktimiz varken hayallerimizin peşinden koşmamız gerekir. Unutmamalıyız ki hayat bize verilmiş sonsuz bir zaman dilimi değildir. Günü geldiğinde sonlanacak bir süreçtir. Yazar Paulo Coelho’nun söylediği gibi “Bir gün kalkacaksınız ve hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı. Harekete geçin.”