Beynimizle Pozitife Yolculuk

Pozitif enerji, bizim yaşam kaynağımızdır. Ne kadar pozitifsek o gün karşılaştığımız olaylara da o kadar pozitif bakarız.

Ancak bu bazen o kadar zor olur ki… Derdimizi arkadaşımıza anlattıktan sonra şunu söyleriz: “Şimdi ben bunun pozitif tarafını nasıl bulayım? Her tarafı çok kötü!”

Size bu hafta yaşadığım bir olaydan bahsedeceğim.

Babamın yanında çalışıyorum ve sevdiğim bir meslek değil. Sevdiğim, hayalimdeki meslek ise çok zıt bir kutupta. Şu an elektronik dükkanındayken, hayalim anaokulu öğretmenliği. Anlatabiliyorumdur umarım.

Geçen gün çok bunaldığım için ağladım. Ağlamamın bir nedeni vardı: “Sevdiğim işi yapmak istiyordum!” Ancak hiçbir çıkar yolu yoktu mecburdum dükkana gitmeye. Pozitif yanını düşün, dedi ablam. Ancak bir pozitiflik bulamıyordum. Her söylediğine bir bahanem vardı, negatiflerle dolmuştum.

Sonrasında YouTube’da psikolojik ve spiritüel videolar yayınlayan Seyide Şen’e mesaj attım. Bana şu mesajı yazdı:

“Merhabalar Kübranur, öncelikle Allah yardımcın olsun. Her iki şekilde de iç niyetin çok güzel. Babana yardım etmek de güzel çocuklara öğretmek de. Bazen kaderi geç anlıyoruz, o yüzden elindeki imkanları değerlendir her zaman. Belki de babanın yanında edindiğin ticari tecrübe ile bir gün kendi anaokulun olur ? sabırla devam”

Bu mesajdan sonra şunu anladım ki aslında dükkana giderek babama yardım ediyordum. Bunun farkına varmamıştım. Yardım etmeyi seven bir karakterim vardı. Ve dedim ki kendi kendime “Babam bana kaç senedir emek verip bakmışken ben neden babama yardım etmiyorum ki? Bundan keyif almalıyım oysa!”

Bugün dükkana geldiğimde çok severek geldim. Ve beynimin içinde saçma sapan düşünceler yok. Rahatlık var. Huzur var.

Yani şunu demek istiyorum: beyninizi pozitife yönlendirmek istiyorsanız şimdi oturun ve maddeleri tek tek hayatınızda pozitife çekmek istediğiniz olaya uygulayın.

  • Durumu ya da olayı kağıda ayrıntılı bir şekilde yaz.
  • Olumsuz olan bütün yönlerini tek tek maddele.
  • Şimdi sıra pozitiflerde! Ara tara ve o pozitif olan tek bir maddeyi bul.
  • Şimdi gülümse! Bir tane pozitif düşünce bile zihnini rahatlatmaya yeter.
  • Ve o tek bir pozitif düşünceye iyice odaklan. Zihninde canlandır, pozitif düşüncenin seni o negatif olaydan ya da durumdan çekip alarak gülümsetmesine izin ver.
  • Her durumda ya da olayda bu metodu uygula.

Ve sonrasında göreceksin ki zamanla her olayın güzel yanını görmeye başlayacaksın. Beynin pozitife yönlenmiş olacak ve sen de huzur içinde nefesler alacaksın. ?

“Bundan daha iyi mucizeler nasıl olur Allah’ım?”


Bu soruyu da her gün kendine sormayı unutma. Huzurla kal❣️