İstikrarlı Başarı Sağlama

Başarı, belirli bir eylemin belirli bir süre içinde gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda bir hedefi gerçekleştirmek veya bir hedefe ulaşmaktır. Başarıya açılan kapının anahtarı ise istikrardır. Bu yazımızda sizlerle istikrarlı başarı sağlama konusunu inceleyeceğiz.

başarı ile ilgili görsel sonucu

İstikrar Nedir?

İstikrar sözlükte belirli bir noktada, aynı kararda ve biçimde sürüp gitme, kararlılık olarak tanımlanmaktadır. Hedefe ulaşmakta yani başarıyı sağlamada temel unsurlardan bir tanesi istikrarlı olmaktır.


başarı ile ilgili görsel sonucu

Başarıyı Elde Etmenin Yolları

Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmamıştır, der Konfüçyüs. Başarı emek ister, istikrar ve azim ister. Peki siz başarılı olmak için ne yaptınız? Hiç başarılı insanların hayat rutinlerini davranışlarını gözlemlediniz mi? Başarılı insanların istikrarlı oldukları belirli günlük rutinleri vardır. Bu rutinleri sizler için derledik.

  • Erken kalmak

Erken kalmak, güne erken başlamak her zaman kazandıran bir alışkanlıktır. Gününüzün erken başlaması size her zaman vakit kazandıracaktır.

  • Fiziksel aktivitelere zaman ayırmak

Fiziksel aktivitelere zaman ayırmak hem vücudunuzun dinç kalmasını sağlayacak hem de sizlere sosyal ve rahatlatıcı ortamlar sunacaktır.

  • İyi bir gözlemci olmak

Başarıyı sağlamak istediğiniz konularda ve alanlarda daha önce başarılı olan insanların davranışlarını gözlemlemek, tecrübelerinden yaralanmak sizlere kolaylık sağlayacaktır.

  • Planlı ve düzenli olmak

Planlamış bir gün ve oluşmuş rutinler aynı zamanda düzenli bir ortam işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

  • Kendine zaman ayırmak kişisel motivasyonu sağlamayı başarmak

Kendinize zaman ayırmak, hobilerinizle ilgilenmek rahatlacı aktiviteler yapmak yoğun temponun içinde rahatlamanızı ve dinginleşmenizi sağlayacaktır.

  • Başarıyı görselleştirmek

Burada başarıyı görselleştirmek ifadesinde kast edilen nokta hayal gücünüzü kullanmaktır. Başarılı olduğunuz anı düşünmek ve hayal etmek sizi motive edecek ve başarı anına hazırlayacaktır.

  • Promlemlere değil çözümlere odaklanmak

Problemlere odaklanmak karamsarlığınızı arttıracaktır. Bunun yerine problemlere değil çözüm yollarına odaklanmalısınız.

  • Uzun vadeli çözümler üretmek

Bir sorunu anı kurtarmak için çözmemelisiniz. Sorunlar için uzun vadeli çözümler üretmelisiniz.

Başarı Bir Bütündür

Başarı bir puzzle gibidir. Küçük parçalardan meydana gelir. Günlük rutinleriniz, motivasyonunuz, kişisel gelişiminiz, sağlığınız tüm bunlar başarının birer parçalarıdır. Ve başarı tüm bunlar ile bütündür.

Motivasyon Veren Şarkılar

instagram sayfamız