Umut Veren Motivasyon Filmleri

Herkese merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz motivasyon filmleri. İzlediğimiz zaman bizi harekete geçiren, içimizde bilmediğimiz bir ateşi ortaya çıkaran tarzda filmler. Hatta bazen de bizim hayatımızdan bir parça anlatır gibi gelir bize bu motivasyon filmleri. Bazen içimizdeki ateşin veya isteğin söndüğü anlar olur, ya da canımızın hiç bir şey yapmak istemediği zamanlar. İşte bu zamanlarda bizim imdadımıza motivasyon filmleri yetişiyor. Lafı fazla uzatmadan gelin beraber bu 5 tane motivasyon filmlerine göz atalım.

1-)Rocky

Rocky- 1976

Bu filmi motivasyon filmleri içinde en başa koymasak olmazdı. Çoğu herkesin bildiği bir filmdir. Filmimizin ana karakteri Rocky Balboa’dır. Rocky boş zamanlarında amatör olarak boksorlük yapmaktadır. Bir gün ünlü bir boksör olan Apollo Creed sakatlanmıştır ve düzenlenecek olan boks turnuvasına adı duyulmamış olan bir boksör katılacaktır. İşte bu da bizim boksorümüz Rocky olmuştur. Bu olaydan sonra, film Rocky’nin maçlara hazırlanma ve çalışma sürecini ele almaya devam eder. Bu zorlu hazırlanma yolunda ona antrenörü Mickey ve biricik aşkı Adrian yardımcı olacaktır. İlk çıktığında izleyici bu filmi ayakta alkışlamış ve izleyenlerde büyük bir etki bırakmıştır. Ardından çıkan devam filmleri ile bir seri haline gelmiştir ve o sene 10 kategoride Oscar ödülüne aday olup bunun 3 tanesini almıştır.

2-)The Wolf Of Wall Street (PAra Avcısı)

The Wolf Of Wall Street- 2014

Bu motivasyon filmimizin ise farklı bir öyküsü vardır. Tamamen gerçek hayattan esinlenmiştir. Bu filmimizin baş kahramanı 24 yaşında genç ve hırslı birisi olan Jordon Belfort’dur. Jordan ilk olarak borsada komisyoncu olarak iş yapmaya başlamaktadır. Daha sonrasında ise Stratton Oakmont adlı bir firmaya zengin olmak adına başlamıştır. Adamımız belfort müşterileri aldatarak kısa zamanda çok fazla para kazanan ve bir o kadarda harcayan birisine dönüşmüştür. 1 günde 1 milyon kazanıp, tekrar aynı gün içinde de haracayabiliyordu. Bu kadar hızlı yükseldikten sonra çöküşü de tabii ki yakın olacaktır. Tamamen yaşanmış bir olayı anlatan bir biyografik filmdir.

3-) Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme- 2007

Bu motivasyon filmini hepiniz duymuşsunuzdur veya izleyen de vardır. Bu film de bir otobiyografik bir filmdir. Filmimizn baş kahramanı olan Chris Gardner evli ve bir çoçuk sahibi bir adamdır. Fakat yaşadığı maddi sorunlar oldukça artmaktadır. Bu olayların üzerine eşi bunlara katlanamayıp onu terk edeceğini söyler ve Christopher’da babası ile birlikte kalır. Bu olanların üstüne bir de ev sahibi bu baba-oğulu evden atar. Chris bu sırada hastanelere gidip bir makinayı pazarlamaya çalışır ve bunu da bir türlü yapamayınca oğlu ile birlikte tuvaletlerde ve sokaklarda geçen bir hayat sürdürmek zorunda kalmıştır. Bu adamı ayakta tutan şey oğlunun sevgisidir. Her türlü şanssızlığa rağmen hayallerinden vazgeçmeyen Chris, sonunda oğlunun sevgisi ile birlikte fırsat kapılarını aralamaya başlayacaktır.

4-)Forrest Gump

Forrest Gump- 1994

Winston Groom’un romanından uyarlanan bu film düşük IQ seviyesine sahip olan Forrest Gump’ın hayatını anlatmaktadır. Sürekli tarihi olaylara tanıklık eden ve tesadüfi olaylar yaşayan Forrest Gump yaptıları ve söyledikleri ile çoğu insanlara ilham vermektedir. Ancak bilmeden yaptığı şeylerin, ne kadar önemli olacağından haberi bile yoktur. Bir yandan da tanıştığı Jenny’e karşı olan aşkını da konu alan film güzel bir ders niteliğinde geliyor insana.

5-) Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody- 2018

Bu filmi ben izlediğimde, benim içimde çok önemli bir şeyi uyandırmıştı. Bu yüzden bu filmi de motivasyon filmleri kategorisine eklemek istedim. BU film bir biyografi filmi olup 80’lerin rock grubu olan Queen’i ve Freddy Mercury’i anlatmaktadır. Freddy farklı ses tonu karizması ve enerjisi ile birlikte kitleleri çok iyi etkilemiştir. Grup olarak, başlarda yaptıkları müzik tarzına önemli şirketler aldırış etmese bile çıkardıkları “Bohemian Rhapsody” albümü ile Queen hızlı bir yükselişe başlamıştır. Bu albümün özelliği opera ve rock tarzının birlikte işlenmesiydi. Arada grup ile ayrılıklarını, yeniden toparlanmalarını ve Freddiy’nin hastayken bile müzik yapmaya devam etmesi, Live Aid’de sahne almaları önemli noktalar arasında. Şu an bile hayalperestşiği ve müziği ile bazı müzik severlere ilham vermeye devam etmektedir.

Bu seferlik benim bahsedeceğim benim motivasyon filmleri bu kadar arkadaşlar. Umarım sizlere de faydası dokunur ve kendinizden bir parça bulabilirsiniz. Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere 🙂

İstikrarlı Başarı Sağlama

instagram sayfamız