Sınav Kapıda

Sınav Kapıda

Geldi mi sınav zamanı, bastı mı heyecan? Heyecanla birlikte korku? Kaygıyı hiç sormuyorum o hep yanı başımızda. Ama sence de bir ara verme vakti gelmedi mi? Hadi kalk bir kahve yap, al sırtına bir yastık otur bir köşeye ve beni dinle.
Güzel genç çok yoğun, stresli bir yolculuktur öğrencilik. Yaşınız kaç olursa olsun bilinmezlikle dolu bu yol yorar, yıpratır, bıktırır, sabredenler muradına erer. Edemeyenler ise bu şey değil mi dostum yine yangınlar yine ben diye geziyorlar ortalıkta. Eee sonunda da büyük bedeller ödemek kaçınılmaz oluyor.

SİSTEMSEL SORUNLAR ŞÖYLE DURSUN


Bak şu konuda anlaşalım; sisteme isyan ediyor olabilirsin, eğitim şeklinin doğruluğundan şüphe ediyor olabilirsin, haklı da olabilirsin. Koca bir yıl veriliyor, belki yıllar ve karşılığını iki üç saate sığdırmanı bekliyorlar. Ve tüm kaderine bir yol çiziliyor. Evet belki haksızlık yine de elde olan bu farkına var. Elinden ne geliyor? Düşün ve çalış. Daha çok çalış ve kendine inan. Belki bir gün sen değiştirirsin o beğenmediğin düzeni.

GELDİ ÇATTI


Geldik dönemin sonuna. Bütün yıl çalışan, emek verenler umutlu, heyecanlı, tedirgin ve meraklı. Vermeyen, veremeyen, geç kalanlar ise korkulu, bir yanları boş vermiş ve umursamaz. Biraz da üzgün galiba… Çünkü herkesi kandırabilirsiniz ama kendinizi asla! Ekmediğiniz yerde hasat beklemek olur mu hiç?
Çok emek verdiysen eğer karşılığını mutlaka alacaksın bunu hatırla ve mutlu ol. Önünde de daha zor bir yol olacak ama sen o yolları severek yürüyeceksin. Emeğinin karşılığı hiçbir mutluluğa benzemez. Hayal et, inan ve sabret güzel günler çok yakın….

BURASI MUŞTUR YOLUN YOKUŞTUR


Hey siz çalışmayanlar! Korkmayın, beklediğinizden daha kötü gelecek sonuçlarınız ama üzülmeyin hayatın sonu değil. Bir kapı kapanır bin kapı açılır. Daha çok fırsat çıkacak önünüze. Ama zorlanacaksınız hazırlıklı olun. Yolunuzu yokuşa süren sizlersiniz bunu bilin ve hatanızın farkında olun. O zaman öfke, kıskançlık, suçluluk duymaz, kimseye kızmaz kendinize, hayallerinize küsmezsiniz ve vazgeçmezsiniz çiçekli yollarınızdan .

GELECEK SENSİN SANA İHTİYACIMIZ VAR


Gençler inanın kendinize! Bir düştüğünüzde bin kez kalkın ayağa. Kendinize çelme takmayın. Hayat bu: Sonuç ne olursa olsun bunun bir son olmadığını bilin. Yeteneklerinizi keşfedin, kendinizi tanıyın, dil öğrenin, hobi edinin. Geleceğimizin sizler olduğunu bilin, size ihtiyacımız olduğunu unutmayın. Açın bir Feridun DÜZAĞAÇ – Boş Ders şarkısı beğenmedin mi sınav öncesi Ogün SANLISOY – Koşu Başladı (SINAV)’ ı dinleyin eğlenin. Gelin kendinizi çok sevin sevildiğinizi bilin ve inanın çocuklar güzel günler göreceğiz güneşli günler.

https://www.youtube.com/watch?v=n6_RlgFFb6g


https://www.youtube.com/watch?v=b74Ee4y_OcY