Başarılı İnsanların Alışkanlıkları

Başarılı insanların alışkanlıkları nelerdir? Bu sorunun cevabını bulmak aslında çok zor olmamalı. Gündelik hayatlarında kendilerine zaman ayırmaları gerektiği bilincine sahip olan tüm bireylerde bulunan bir anahtar aslında. Alışkanlık diyoruz çünkü alıştığımız şeyler hayatta izlediğimiz yolu belirliyor. Büyük resme odaklanmak için öncelikle küçük eskizler yapmamız gerekiyor bunlara gelin yakından bakalım…

İşimizde, okulumuzda, sosyal hayatımızda uygulaması basit ama çabucak aklımızdan çıkan küçük detayların nasıl hayat kurtardığını görmemiz gerekiyor.

Meditasyon; Çoğu zaman unuttuğumuz stresimizi arttıran yegane sebeplerden kurtulabilmek için en büyük can simidi olarak düşünebiliriz.Batı dilinde ”derin düşünme” olarak tanımlansa da asıl iç huzur, sukunet anlamına gelmektedir.Meditasyon aracılığı ile başarıya sahip olan bir çok kişi bulunmaktadır buna en çarpıcı örnek olarak Anthony Robbins https://www.tonyrobbins.com/ örneğini verebilirim.Günlük meditasyonunu aksatmadan her koşulda kendini yenileyerek enerjisini yükselterek binlerce kişiye koçluk yapıyor.Kendi meditasyonunuzu oluşturmak için sosyal medya ve yayın organlarından kolaylıkla bu ilaca sahip olabilirsiniz.

Erken kalkmak; Günün büyük bölümünü kazanabilmek için eski zamanlarda yaygın olan güneşin bereketine inanmak gerekiyor. Erken kalkarak gününüzü daha etkin planlamak en etkin başarı formüllerinden biri olarak görülüyor. Beynin en etkin kullanıldığı saatler günün erken saatleri olarak bir çok kişi tarafından belirtilse de sanırım kimse erken kalkmak istemez. Erken kalkan yol alır sözünün kulaklarınız da çınladığını duyar gibiyim. Planlarınızı, yol haritanızı çizmeniz 24 saati etkin ve dolu dolu yaşamak adına denemenizi tavsiye edeceğim en etkili formüllerden biri.

Kendinizi meşgul edecek bir şeyler bulun; Stresten, öfkeden, monotonluktan, demoralize olmaktan kendinizi koruyabilecek bir kalkanınız mutlaka olmalı bunu başarabilmek için kendinizi dinlemeniz yeterli. Örneklendirecek olursak bir müzik aleti çalmak, maket boyamak, bulmaca çözmek, hobi malzemeleri ile uğraşmak, yürüyüş yapmak gibi sizi biraz olsun sorunlardan uzaklaştıracak herhangi bir şey ile uğraşabilirsiniz.

Bu tip maddeleri arttırabiliriz ama can alıcı noktalar kısmen bunlar ek olarak şunları da belirtmek isterim. Kaybetmeyi kabul etmemek, sorunların tecrübe olduğunu görmek,bardağın dolu tarafının da olduğunu akıldan çıkarmamak, pes etmemek, korkular ile yüzleşmek,kendini tanımak gibi esaslar başarı ağacınızın yeşermesini sağlar ve başarıyı kucaklamanızı sağlayacaktır. Başarı ile başarısızlığın kardeş olduğunu aklınızdan çıkarmayın.