Çekim Yasası Nasıl Uygulanır?

Çekim Yasası Nasıl Uygulanır?

Hepimiz yaşadıklarımızın bütünüyüz aslında. Ve hayatımızda ne eksik ise onu yaşamımıza çekim yasası kuralı ile çekeriz. Bilinçaltımız sakladığımız, hatırlamak istemediğimiz, korktuğumuz birçok anı ile dolu. Hayat, önümüze eksik parçalarımızı tamamlamak için olaylar çıkartır. Korkularımızdan ne kadar kaçarsak, onları ne kadar görmezden gelirsek o kadar yaralar bizi. Ama durup kabullenirsek durumu, bilinçaltımızın oyununa gelmemeyi öğreniriz. Zamanla o eksik parçalarımızı tamamlarız. Hayat biz öğrenene kadar, eksik parçalarımızı tamamlayana kadar bizi sınar. Çekim yasası kuralı gereği aynı tarz insanları olayları çekmeye devam ederiz. Gelin bu yazımızda neden hep aynı olayları yaşarız, neden hep aynı kişileri hayatımıza çekeriz bunu ele alalım.

Aslında her psikolojik problemlerin temelinde sevgisizlik, değersizlik duygusu yatar. Kişi ne kadar kendini sevmez ise ne kadar kendine değer vermez ise o kadar kendinden uzaklaşır ve bu sevgiyi hep başkalarında aramaya başlar. Kendine dönmeyi denemez bile ve bu yüzden aynı tarz kişileri aynı tarz olayları hayatına çeker durur.

Hayatımızın merkezinde yer alırız ama bunu çoğu zaman fark etmeyiz bile. Düşüncelerimiz, olaylara bakış açımız, duygularımız bunların hepsiyle bizler hayatımızın merkezinde çekim yasası gereği çekici kuvvet uygularız. Neyi düşünürsek onu çekeriz bu hayatta. Korku duyuyorsak korkacağımız şeyleri, mutluluk duyuyorsak mutlu olacağımız olayları çekeriz. O yüzden sen koskoca bir okyanustan ibaretsin, neyi hissettiğine, neleri hayatına çekmek istediğine dikkat et. Hayatta aynı olayları tekrar tekrar yaşamamızın hep aynı kişileri hayatımıza çekmemizin bütün sebebi çekim yasasından ibarettir.

Peki Hep Aynı Kişileri Çekmemek Aynı Olayları Yaşamamak İçin Neler Yapabiliriz ?

Çekim Yasası Uygulamak İçin Değer Ver.

Her şeyden önce kendi içimize dönmeliyiz. Tüm sorularının cevabı kendimizde, içimizde saklı… Öncelikle kendinle aranı düzeltmen gerekir, kendisi ile arası iyi olmayanın başkalarıyla arasının iyi olması beklenemez derler çünkü. Kendin için en son ne zaman bir şeyler yaptın? Kendi mutluluğunu ne zaman önemsedin? Hiç kimseyi önemsemeden kendinize en son ne zaman değer verdiniz? Tüm bu soruların cevabını öğrenebilmek için sorunların kökenine inmek gerekiyor bazen. Sizi böyle değersiz hissettiren ilk olay neydi mesela? Belki de çocukluğunuzda yaşadığınız bir olay, bir söz sizi böyle değersiz, sevgisiz hissetmeye ya da aynı tarz kişileri hayatınıza çekmeye itti.

Bu nokta da pes etmemek en önemlisi. Bazı anlarda sorunlarla yüzleşmek ağır gelir, pes etmek istersiniz, üstüne gitmek istemezsiniz ama burada pes etmeden azimle, sabırla sorunlarınızla yüzleşmeyi kabullenirseniz çözüme bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Etrafınızı olumlu düşünen insanlarla çevreleyin. Sizi gerçekten seven, size gerçekten değer veren insanları hayatınıza almaya çalışın ve düşüncelerinizi bu yöne doğru çevirin.  Sırf sadece sevilmek için ya da sadece değerli hissetmek için hayatınıza birilerini almayın. İçinizdeki boşluğu doldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Gerektiğinde vazgeçmekten korkmayın. Kaybetmekten korktuğunuz ne varsa o kaybolmaya mahkumdur. Size iyi gelmiyorsa bırakın gitsin elinizde sımsıkı tutmayın, ipleri bıraktığınızda elleriniz daha rahat olacaktır.

Olumlu Düşünün.

Etrafınızı sadece olumlu düşünen insanlarla çevrelemeniz yetmez sizin de olumlu düşünmeniz gerekir. Çünkü çekim yasası gereği bilinçaltınızı olumlu düşüncelerle doldurursanız hayatınıza da olumlu şeyler çekersiniz. Ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat etmek gerekir. Kullandığımız her olumlu sözcük hayatımıza güzellikleri getirecektir.

Unutmayın, yaşanılan her şeyin karşılaşılan her insanın hayatınız için bir amacı vardır. Hiçbir şey tesadüf değildir. Ya sizlere bir şeyler öğretmek için ya da sizleri bir şeyleri değiştirmeye teşvik etmek amaçlı hayatınıza girerler. Ve onları düşüncelerinizle, hislerinizle sizler hayatınıza çekersiniz. Ders siz öğrenene kadar devam eder. Öğrenin ve yolunuzu güzelliklere açmaya başlayın.

Evden Çalışanlara Öneriler

instagram sayfamız