Düşünce Gücü

Hayatında sana gelen her şeyin aslında kendi yaptıklarının bedeli olduğunu biliyor muydun? Korkuların, nefretin, ümitsizliğin…
Kendi içinde bu duygulara her zaman yer verdiğin için belki de şu ana kadar bir çok kötü deneyimlerin oldu…
Yeni bir işe başlamak istediğin zaman, korktun, “Ya başaramazsam?” dedin, kaygılandın ve gerçekten de bir müddet sonra, başarısızlık veya sıkıntıyla karşılaştın.

Ama asıl yanlış yaptığın şey ne, biliyormusun?

Daha işe başlamadan, sonucunu düşündün. Başarmanın dışında her kötü sonuçları düşündün. Ve en sonunda da ne oldu? Tabii ki de en çok konuştuğun ve düşündüğün şey… “başarısızlık”.

Oysa başaramamak için hiçbir sebebin yoktu.
Düşünceler o kadar kuvvetli olabiliyor ki bazen, aklında düşündüğün bir şey, aniden karşına çıkabiliyor. Kendin de eminim bunu deneyimlemişsindir.

Peki düşünce gücümüzle nasıl olayları iyiye dönüştürebiliriz?

Çok basit biliyor musun, gereken tek şey var o da “sevgi”.

“Pozitif düşün, pozitif düşün”, diye boşuna denmiyordu hiç. Her şeyin bir anlamı vardı aslında. Senin tek yapman gereken şey, aklındaki tüm korkularını ve kötü hislerini silmen. Onun yerine sevgiyi bolca koy.
Olaylara “acaba?” diye yaklaşma, “Bunu yapabilirim, yapamamam için hiç bir neden yok.” diye pozitif düşün. Emin ol, kalbinle hissedip bunları dersen, istediklerin sana gelir.

Kıskançlık yerine, sevgi verirsen eğer, aynı şekilde sana geri döner bu iyilik. Ama kötülük, kin ve kıskançlık yayarsan, bu da aynı şekilde sana geri döner. Her şey aslında kalbinde ve niyetinde gizli.

Başaramam deme asla, başarırım de ve sonuçları sen izle. Kim bilir daha nice cevherlerin var ruhunda, kalbinde ve aklında. Kendine bir düşman gibi davranma… Kendinle barışık ol ve bir şans ver!