Başarılı İnsanların Sabah Rutinleri

Başarılı İnsanların Sabah Rutinleri

Başarı hiçbir zaman gökten zembil ile inmez insana. Pek çok süreç sonucunda aslında yapılan tek bir doğru değil de, minik bir sürü doğrunun sonucu ile ortaya çıkar her daim. Başarmak istiyorsanız tek bir hamle yetmez bu nedenle doğruluğu yüksek olan birçok hamle gerekir. Hiçbir zaman kolay elde edilen bir zafer başarı olarak nitelendirilmez. Nitekim başarı zorlu sınavlara göğüs gerdiğimiz süreçlerin ardından bir ışık tortusu gibidir. Bittiğini, kurtulduğumuzu ve yeni sınavlara hazır olduğumuzu müjdeler. Başarılı insanların sabah rutinleri içerisinde yer alan pek çok maddeyi inceleyeceğimiz bu yazı da alt paragraflarda buluşmak dileğiyle.

3 SANİYE KURALINI UYGULARLAR

Başarılı insanların sabah rutinleri arasında yer alan ilk ama ilk madde budur. “3 saniye kuralı” psikolojide de kullanılan beyni ikna etme yöntemidir. Sabah uyandığımızda yataktan çıkmak hep zor gelir ve bizlere çokça vakit kaybettirmeye sebep olur. Sabah gözlerimizi açtığımızda içimizden 3’e kadar sayar ve tam 3’e geldiğimizde yataktan kalkmış oluruz. Başarılı insanlar vakit kaybetmek gibi lükslere girmezler. Bu yüzden vakti kazanmak için çalışırlar

EGZERSİZ YAPAR VE ESNEK OLURLAR

Yapılan iş her ne olursa olsun zorluk ölçütü muhakkak vardır. Birtakım işler başarmış ve adından söz ettirmiş kişiler incelendiğinde onların her sabah egzersiz hareketleri ile güne zinde başladıklarını görürüz. Zinde bir vücut, gün içinde bizi her türlü krize karşı hazır tutar. Gün içinde bizleri nelerin beklediğini bilemeyiz bu yüzden düzenli egzersiz yaparak zinde ve esnek olmak gerekmektedir.

DİKKATLİ BESLENİRLER

Güne başlanılan andan itibaren önem içeren hususlardan bir diğeri ise kahvaltıdır. Ardından günün devamındaki öğünler gelir. Başarılı insanların sabah rutinleri arasında muhakkak dikkatli beslenmeye dair bulgular buluruz. Çok yemek marifet değildir. Ne yediğini bilen, vücudunun neye ihtiyacı olduğunu anlayan insanlar genellikle tıka basa yemek gibi alışkanlıkları edinmez. Dikkatli beslenmek gün boyu ağırlaşmanın ve hantallaşmanın da önüne geçer.

POZİTİF OLMA EĞİLİMİNDEDİRLER

Başarılı insanların sabah rütinleri

Başarılı bir insan sabah denk geldiği insanlara güler yüz ile selam verir. Bu karşı tarafı olumlu etki ettiği gibi kişiyi de pozitifliğe sevk eder. Başarılı biri yalnız kendisini değil çevresini de güzelleştirebilendir.

BİR İŞ PLANI HAZIRLARLAR

Kişilerin gün boyu yapacak pek çok işleri vardır. Bu işleri sıralamak ve düzene oturtabilmek adına bir plan yapılması gerekir. Başarılı insanların sabah rutinleri arasında muhakkak bir iş listesi planı oluşturmak vardır. Planlı bir süreç asla sekteye uğramaz ve kişiyi de asla yolundan saptırmaz.

DÜNÜ HATIRLAMAZ YARINI DÜŞÜNMEZLER

Başarılı insanların sabah rutinleri arasında geçmişi hatırlama eğilimleri göremezsiniz. Çünkü başarılı insanlar anın kendisine odaklanır, şuan ki zaman içerisinde geleceği değiştirmek gibi eylemlerde bulunmazlar. Bugündedirler ve bugünün içerisindedirler…

Başarılı insanların belirli rutinleri yoktur. Aslında bu mesele kişinin karakterine göre değişiklik gösterebilir. Bu rutinleri uygularsanız kesin başarılı biri olursunuz gibi bir kesinlik söz konusu değildir. Ancak belirli rutinleri kendinize dahil ederseniz niyetini ve hayalini kurduğunuz yolun içerisinde önemli ölçüde mesafe kat ettiğinizi size biz değil bizzat hayatın kendisi gösterecektir. Göreceksiniz!

Daha fazlası için motvasyon_ruhu instagram adresini ziyaret edebilirsiniz. Sevgiler.