Zor Zamanda Ayakta Kalmak İçin Tavsiyeler

Düşünsene; diğer insanlar en ufak şeylerde bile kolayca pes edebiliyor. Çoğu kişi zorlukların üstesinden gelmek yerine zorluklara boyun eğiyor. Ama sen diğerlerinden farklısın, hayatında fırtınalar kopsa bile ayakta durmayı başarıyorsun. Bu her insanın yapabileceği bir şey değil. Sizler için araştırdık ve zor zamanda ayakta kalmak için tavsiyeler verdik. Umarım bu tavsiyeler sizler için faydalı olur, keyifli okumalar dileriz.

Her Zaman Hazırlıklı Ol

Her insan plan yapar ve planları doğrultusunda ilerlemeye çalışır. Ancak bir detayı atlamamak lazım; çoğu insanın planını yaptığı hedefe ulaşması için her şeyin yolunda gitmesi gerek. Eğer siz hayata ve hayallerinize dair planlar yapıyorsanız, işin içine olumsuz durumları da katmalısınız. Mesela; iş kurma hayaliniz var ve belli bir miktar para yatırdınız. Tabi her zaman işinizi büyütmek ve çok para kazanma hedefinde olursunuz. Ama o planlarınız arasına bir de her şeyin kötü gideceği ve hatta yatırdığınız sermayenin de elinizden gideceği ihtimalini katar ve ona göre hareket ederseniz ayakta durur, yıkılmazsınız. Zor zamanda ayakta kalmak için tavsiyelerin en temeli hayata karşı hazırlıklı olmaktan geçer. Her zaman hazırlıklı ol.


Diğer İnsanların Hayatlarından Ders Çıkar

İnsan hayatı her şeyi yaşayacak kadar uzun değil. Bir şeye karar vermeden önce, o kararı daha önce vermiş bir insanın başından neler geçtiğini öğrenin. Sonuç elbette aynı olmaz ama üç aşağı beş yukarı o karardan sonra sizin de başınıza iyi ya da kötü, benzer şeyler gelir. Bu da en azından sonuca hazırlıklı olmanızı ve gerekirse tedbir almanızı sağlar. Özet geçmek gerekirse; diğer insanların hayatlarından ders çıkar.


Kötü Gün Parası Biriktir

Kötü gün parası da ne demeyin. Hayatın ne getireceği hiç belli olmaz. Atalarımız boşuna “sakla samanı gelir zamanı” dememiş. İşleriniz kötü gidebilir, zor zamanlar geçirebilirsiniz. İşte o zor günlerde kullanabilmeniz için kenarda daima birikmiş bir miktar paranız olsun. Sen de bu tavsiyeye uy ve kötü gün parası biriktir, maddi açıdan zor günler geçirsen bile yıkılma ve ayakta kal.