Motivasyon

İçinde bulunduğumuz kış mevsiminin bizde yarattığı psikolojiden midir bilmem ancak hemen hemen hepimiz sabahları sıcak yatağından kalkamama, başını yastıktan kaldıramama durumlarıyla karşı karşıya kalıyoruz.Hem de herbirimizin tutulacak raporları, çizilecek projeleri, yetişmesi gereken toplantıları, memnun etmesi gereken müşterileri, yapacağı egzersizleri, hazırlanması gereken sınavları olmasına rağmen. İşte tam da bu anlarda kendimizi motive etmek bizim görevimiz. Aksi halde her gün klişeleşmiş mutsuzlukla güne başlar ve gün içerisinde daha da mutsuz hale gelip günümüzü berbat bir şekilde bitirebiliriz.Bu içinden çıkılmaz sarmala girmemeniz için size birkaç naçizane tavsiyemi söylemek isterim.

Harekete geçmek için doğru zamanı beklemek, nasıl başlayacağını düşünmek, plan üstüne planlar yapmak ve ortaya çıkabilecek olumsuz durumları düşünmek yerine harekete geçin. Hem de tam olarak şuan. İnanın sonuçları olumsuz olsa bile yaşayacağınız pişmanlık harekete geçmemenin sizde yaratacağı pişmanlık duygusundan büyük olmayacaktır.

Kendinize güvenin. Özgüven, başarılı olmak için olmazsa olmazımızdır. Geçmişte ulaştığınız başarılarınızı düşünün. Daha iyilerini de yapabileceğinize inanın.

Etrafınızda size ilham veren, size inanan ve sizinle vakit geçirmekten hoşlanan insanlar olsun. Sevdiğiniz insanlara vakit ayırın. Onlara ulaşmak istediğiniz hedeflerinizden bahsedin. Bu sizi yapmak zorunda hissettirecektir.

Uzun ve kısa vadede geçmek istediğiniz basamaklarınızı belirleyin. Her basamağı geçtiğinizde de kendinizi ödüllendirin.

Planlarınıza sadık kalın. Yapılması gerekenleri ertelemeyin ve vazgeçmeyin.

Amaçladığınız noktanın sık sık hayallerini kurun ve hedefe kitlenin. Daima amacınız odağınızda olsun.

Hayallerimize giden yolda motive olmak için daha ne söylenebilir ve nerden başlanabilir bilmiyorum. Ama şuan yapılabilecek tek şey, Harekete Geç!